Меси държи главата на Барселона над водата (ВИДЕО+СНИМКИ)

Меси вкара два и даде асистенция за успеха с 3:2 над Реал Сосиедад

Лео Меси вкара два гола и даде асистенция за успеха на Барселона с 3:2 на „Ноу Камп” срещу Реал Сосиедад в 32-ия кръг на Примера дивисион. И петте попадения паднаха до почивката, а отборът на Луис Енрике е на три точки зад лидера Реал Мадрид, който има мач по-малко.

Настроението в Барселона беше минорно след последователните загуби от Малага (0:2) и Ювентус (0:3) в Шампионска лига през седмицата. Пике и Ракитич се върнаха след наказания, но Масчерано бе добавен към Рафиня и Арда в списъка с контузените, а Неймар започна да изтърпява наказание и бе заместен от Пако Алкасер в тризъбеца на атаката до Меси и Луис Суарес.

Баските започнаха много открито мача и на Пике му се наложи да блокира шут на Юри. После Юри намери Ойарсабал, който трябваше да вкара, но насочи точно в обсега на Тер Щеген, който спаси.

Лео Меси изведе Барса напред от наглед безобидна ситуация. Жорди Алба финтира Навас вляво и подаде на Суарес, който чукна топката за Меси, а десетката на Барса с хубав шут от средно разстояние намери долния десен ъгъл за 1:0.

В 37-ата минута Салдуа не успя да изчисти опит с петичка на Алкасер, Херонимо Рули спаси удара на Луис Суарес, но притичалият Лео Меси отблизо довкара за 2:0 с 29-ия си гол в Примера този сезон.

Вторият гол доведе до отпускане в редиците на каталунците и Умтити си вкара автогол, след като насочи удар на Иниго Мартинес през краката на Тер Щеген в собствената врата в 42-ата минута.

Само две минути след това Меси пусна пас зад защитата за Пако Алкасер и заместникът на Неймар тази вечер прониза излезлия да го затвори вратар с нисък изстрел – 3:1. Така за едно полувреме Меси вкара два гола и даде асистенция.

Барса пак заспа с два гола аванс и в добавеното време на първата част Вилиян Жозе намери с хубав пас Шаби Прието и ветеранът матира Тер Щеген за 3:2 на почивката.

Меси направи пропуск след центриране отдясно на старта на второто полувреме. После Барселона се дръпна необичайно назад и Реал Сосиедад пое контрола в средата на терена. Това не се хареса на публиката на „Ноу Камп” и започнаха да се чуват освирквания, особено когато домакините допускаха леки грешки в защита, които оставаха ненаказани.

Бившият халф на Реал Мадрид Асиер Ияраменди опита да вкара от голяма дистанция на Тер Щеген с прехвърлящ удар и го накара да избива.

В добавеното време Луис Суарес затвърди впечатлението, че това беше един от слабите му мачове и изпусна сам срещу вратаря.