3. Наполи мина три пъти на "зебра" (ВИДЕО)

Наполи мина три пъти на "зебра" (ВИДЕО)

Неаполитанците пристискат втория Рома след 3:0 над Удинезе на "Сан Паоло"

Наполи не успяваше да вкара за 45 минути, но се отпуши след почивката и вкара три път за 3:0 над Удинезе на „Сан Паоло”, за да се доближи на две точки зад втория Рома и на 10 зад лидера Ювентус.

Още в 28-ата минута Емануел Баду получи жълт картон за балтия срещу Мертенс. След серия корнери Наполи стигна само до удар с глава на Раул Албиол върху мрежата зад напречната греда.

Втората част беше друга история, защото почти веднага след рестарта Жоржиньо пусна пас в коридор за Дрис Мертенс и белгиецът вкара на излезлия да го среща Карнезис.

Удинезе можеше да изравни, но изстрел на Дуван Сапата, който е под наем точно от Наполи, срещна страничната далечна греда.

Секунди след това Наполи тръгна в атака с бившата „зебра” Алан, който отне на Али Аднан и  тупалка направи 2:0.

Наполи надуши кръв и бързо реши всичко. Карнезис спаси удар с петичка на Инсиние, добавката на Мертенс беше избита високо и от въздуха Кайехон направи 3:0 с воле. Така Наполи стана първият отбор в топ 5 първенствата на Европа, който има цели четирима играчи с по 10 гола или повече този сезон.

Наполи е трети със 70 точки и диша във врата на втория Рома (72). Ювентус е далеч напред с 80, докато Лацио изостана много назад с 61.

Това заяви Рикардо Калафиори

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"