2. - Испания
  3. Бетис победи Селта след европейската еуфория (ВИДЕО)

Бетис победи Селта след европейската еуфория (ВИДЕО)

Галисийци мислят изцяло за Лига Европа до края на сезона и загубиха с 0:1 у дома в Примера

Селта загуби с 0:1 като домакин на Бетис в среща от 33-ия кръг на Ла Лига. За галисийците това е трето поражение в последните четири шампионатни срещи. Бившият играч на Партизан Белград Дарко Брашанац вкара в 54-ата минута и донесе 3 точки на севилци.

Селта ликуваше в четвъртък вечер, когато отстрани Генк в Лига Европа, а в петък разбра, че ще играе срещу Манчестър Юнайтед на почивката. Днес над 15 000 зрители на „Балаидос” видяха доста ротации в отбора и гол до почивката не падна.

9 минути след паузата Бетис направи добра атака с по 1-2 докосвания и флангът бе умело сменен наляво за свободния Риза Дурмиси, който центрира, а Брашанац с глава засече от границата на вратарското поле високо в левия ъгъл за 1:0.

Селта е спокойно 10-ти с 44 точки и мисли изцяло за Лига Европа до края на сезона, докато Бетис е 14-и с 37 точки и малко му остава до математическото гарантиране на мястото в Примера и за следващия сезон, тъй като авансът пред Спортинг (Хихон) е цели 13 точки.