2. Други спортове
  3. Три пети и едно осмо място за Елизабет Йовчева на Sofia cup

Три пети и едно осмо място за Елизабет Йовчева на Sofia cup

Във всички уреди победителка стана Лала Крамаренко от Русия

С три пети и едно осмо място завърши българката Елизабет Йовчева във финалите на отделните уреди при девойките на международния турнир по художествена гимнастика "София Къп". Йовчева се класира на пета на обръч с оценка 15.100, на топка с 16.000 и на лента с 14.950. На бухалки тя допусна сериозна грешка и остана на осма с 14.150 точки.

На всички уреди победителка стана талантливата руска гимнастичка Лала Крамаренко. Четири сребърни отличия пък завоюва представителката на Румъния Дениза Майлат. На обръч бронзовия медал спечели Яна Стрига от Беларус, на топка - Ади Катц от Израел, на бухалки - Софи Крейн от Канада, а на лента - Арина Шушинская от Беларус. Йовчева вчера завърши на четвърто място в многобоя.