3. Аякс разнебити Лион на "Йохан Кройф Арена", надеждите на французите се крепят на един гол (СНИМКИ+ВИДЕО)

Първият 1/2-финал между двата отбора завърши 4:1 след истинско шоу

Аякс и Олимпик Лион откриха по възможно най-добрия начин 1/2-финалната фаза в Лига Европа, след като холандците разбиха съперника си с 4:1 на преименувания си стадион "Йохан Кройф Арена". Възпитаниците на Питър Бош изнесоха лекция на "хлапетата" и четирите гола са най-малкото, с което гостите можеха да си тръгнат от Холандия.

Почетно попадение на Матийо Валбуена пък крепи все още илюзорните шансове на Олимпик за обрат в реванша, като там те трябва да вкарат три безответни гола, за да намерят място на финала.

Срещата започна много равностойно, но до по-интересни ситуации не се стигаше до 21-та минута, когато Фекир стреля опасно към вратата на домакините. Четири минути по-късно Аякс поведе, след като Бертранд Траоре засече с глава центриране от пряк-свободен удар.

След гола си холандците вдигнаха още повече темпото и не даваха на Лион да се докосне до топката. В 34-та минута резултатът вече беше 2:0 след точен удар на младия Долберг, който се възползва от грешка в отбраната на французите  и с премерен диагонален удар удвои.

До почивката домакините можеха да водят с още по-категоричен резултат, но той дойде след полувремето. В 49-та минута Амин Юнес оформи класическа преднина за своя тим, след като Санчес открадна топката малко след центъра и веднага намери в коридор съотборника си. Той успя да финтира противников защитник и стреля, като топката беше изчистена, но след като беше преминала голлинията.

Постепенно Лион успя да се отърси от шока и заигра по-добре, като в 52-та минута Набил Фекир отново застраши Онана. В 66-та минута Валбуена дори върна едно попадение. Французинът овладя изчистена топка от наказателното поле и с перфектен шут опъна мрежата на Аякс.

Пет минути след това обаче холандците си върнаха преднината от три гола, благодарение на Бертранд Траоре, който засече страхотно остро центриране отляво.

Така Аякс са с единия крак на финала и само чудо може да спаси Олимпик Лион от отпадане на крачка от последната среща в Лига Европа. Реваншът в Лион е точно след седмица на 10-ти май.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи