ЦСКА II сред изпадащите след загуба от Ботев във Враца

Гол в последната минута носи успех на домакините - 3:2

ЦСКА II отстъпи с 2:3 на Ботев (Враца) в мач от XXVII кръг на Втора професионална лига, който се игра на  ст. "Христо Ботев".

Домакините вкараха гол чрез Янаки Смирнов още в самото начало, но той бе правилно отменен заради засада, пише официалният сайт на „червените”.

Последваха равностойни минути, а най-сериозната опасност бе създадена от армейците, които в 17 минута реализираха образцова контра чрез Лясков. Ударът на Витанов обаче бе париран от бранител.

След 30 минути игра Тонислав Йорданов изпълни добре пряк свободен удар, но вратарят на Ботев бе на мястото си и спаси. Четири минути по-късно ЦСКА II откри резултата чрез Милчо Ангелов. Той реализира след асистенция на Георги Търтов.

На почивката домакините направиха две офанзивни смени и те дадоха резултат. Влезналият в игра Чаворски само в рамките на три минути обърна резултата. Първо в 55 минута той бе точен при едно меле пред вратата на Конов, а в 58 минута вкара втория си гол с глава. Армейците се вдигнаха на щурм и Никола Колев възстанови равенството в 76 минута.

Турицов проби и намери Колев в наказателното поле, където халфът с плътен удар не остави шансове на вратаря на Ботев. Развръзката дойде в последната минута на мача, когато Иванов се възползва от едно разбъркване и със силен удар донесе победата на домакините.

След загубата „червените” са сред изпадащите от Втора лига, с 30 точки и на три от спасяващите се към момента тимове на Оборище (Панагюрище) и Ботев (Гълъбово).

Ботев (Враца) - ЦСКА II 3:2

Стартов състав на ЦСКА II: 30. Александър Конов, 2. Иван Турицов, 19. Никола Борисов, 5. Пламен Гълъбов, 4. Ангел Лясков, 8. Никола Колев, 16. Петър Витанов, 7. Румен Руменов (к), 17. Георги Търтов (Даниел Йорданов), 9. Тонислав Йорданов, 10. Милчо Ангелов;

Резерви: 1. Слави Петров, 3. Мартин Симеонов, 6. Петър Д. Петров, 11. Айкут Рамадан, 14. Иван Митрев, 20. Даниел Йорданов, 18. Георги Костов