Момчил Караилиев спечели тройния скок на турнира "Нови звезди"

Момчил Караилиев спечели тройния скок на турнира "Нови звезди"

В скока на дължина се наложи Даниел Анков (КЛАСА) със 7.38 м (+1.0 м/сек)

Четвъртият от Европейското първенство по лека атлетика в Амстердам през миналата година Момчил Караилиев спечели тройния скок на 39-ото издание на международния турнир “Нови звезди”, който се проведе днес на стадиона на Национална спортна академия “Васил Левски” в София. Сливналията си осигури първото място още с началния си опит, в който постигна 16.23 м (+1.0 м/сек). Това беше и най-добрият резултат на Караилиев в състезанието. Във втория си опит той регистрира 16.04 м (+0.4 м/сек), в третия направи фаул и след това прекрати участието си. Сливналията беше и единственият в сектора, който премина границата от 16.00 метра.

В скока на дължина се наложи Даниел Анков (КЛАСА) със 7.38 м (+1.0 м/сек). Втори остана съотборникът му Пламен Петков със 7.23 м (+0.6 м/сек), а третата позиция зае параолимпиецът ни Радослав Стефанов (СК Атлетика 2012 - В.Търново) с 6.82 м (+1.0 м/сек).

В същата дисциплина при жените очаквано се наложи Милена Миткова (СК Галакси-Пловдив) с 6.14 м (-0.2 м/сек). Младата надежда Ариана Кузманова (АК Светла Димитрова) отново показа стабилност и силен резултат, като в най-добрия си шести опит се приземи на 5.93 м (+0.8 м/сек). Третото място зае Ивона Сураджиева (КЛАСА) с 5.88 м (-0.3 м/сек).

Над 860 бегачи на десети Маратон Стара Загора

Ще има състезатели от Казахстан, Япония, Кения, Турция, Гърция, Нидерландия, Австрия, Ирландия и много други държави

Александра Начева поднови тренировки след последната си операция на глезена

Начева счупи десния си глезен и скъса връзки на турнира “Никола Вълчанов” в Габрово 

Ингебрицен – от стълбичката за награждаване в съда

Започна делото на семейството атлети Ингебрицен

Минимум $50 000 за олимпийски шампион в атлетиката

Световната атлетика отново премира медалистите в Лос Анджелис 2028

Софийският маратон остана без спортен директор

Даниел Дуков обяви оттеглянето си от организацията на мащабното състезание

Ингебригтсен с исторически резултат на Световното по лека атлетика в зала

Норвежецът с втора титла в Китай

Незрящ атлет изкачи 19 пъти поред Черни връх

Параатлетът Виктор Асенов обяви, че е изпълнил мисията си за "Еверестинг", като е изкачил 19 поредни пъти най-високия връх на Витоша - Черни връх, започвайки от хижа Алеко.

Олислагерс защити световната си титла в скока на височина, Магучих с бронз

Австралийката Никола Олислагерс стана за втора поредна година шампионка в скока на височина на световното първенство по лека атлетика в зала, което се провежда в Нанцзин, Китай.

Пламена Миткова изпусна медал и се контузи на Световното

Пламена Миткова се класира четвърта в скока на дължина при жените на световното първенство по лека атлетика в зала в китайския град Нанцзин.