Челси вдигна титлата след погром и изпрати една легенда (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тотнъм би със 7:1, Кейн е голмайстор на Висшата лига, Куртоа е вратар №1, а Де Бройне завърши с най-много асистенции

Осигурилият си предсрочно титлата в английската Висша лига отбор на Челси бе награден днес, след като разби у дома изпадналия Съндърланд с 5:1.

Лондончани постигнаха пълен обрат в последния кръг от Висшата лига и вдигнаха трофея на бляскава церемония след края на мача.

В него Хавиер Манкийо откри изненадващо резултата още в третата минута, ала едва пет по-късно Вилиан изравни.

След паузата хората на Антонио Конте се развихриха и нанизаха четири безответни попадения, дело на Еден Азар (’61), Педро Родригес (’78) и Миши Батшуай, разписал се на два пъти след края на редовното време.

Последен мач с екипа на „сините” изигра емблематичният им капитан Джон Тери, който ще напусне клуба това лято, а изглежда, че същото може да се каже и за Диего Коща, тъй като той помаха за довиждане на феновете в 62-ата минута, когато бе заменен.

Тери също бе титуляр, ала остана на терена едва 28 минути, след което отстъпи мястото си Гари Кейхил, който ще е капитан на Челси през новия сезон.

Лондончани завършиха кампанията с рекордните в историята 30 победи във Висшата лига и спечелиха за шести път титлата, докато вратарят им Тибо Куртоа приключи кампанията като страж №1 в английския футбол. Белгиецът запази 16 сухи мрежи, с една повече от Юго Лорис от Тотнъм

„Шпорите” се наредиха на второто място с 86 точки, след като разгромиха изпадналия Хъл като гости със 7:1.

Точни за категоричния успех бяха Деле Али (’45), Виктор Уанияма (’69), Бен Дейвис (’84), Тоби Алдервейрелд (’87) и Хари Кейн.

Последният наниза хеттрик, разписвайки се последователно в 11-ата, 13-ата и 72-ата минута, а по този начин си осигури и „Златната обувка” в Англия.

Нападателят наниза 31 попадения през кампанията, докато с най-много асистенции завърши Кевин де Бройне – 18.