Рафа Надал помете Беноа Пер на старта на Откритото първенство на Франция

Във втория кръг деветкратният победител на "Ролан Гарос" ще играе срещу Робин Хаазе (Холандия)

Деветкратният шампион Рафаел Надал стартира с категорична победа на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 4 Надал спечели срещу представителя на домакините Беноа Пер с 6:1, 6:4, 6:1 след 112 минути игра.

Испанецът имаше затруднения единствено във втория сет, в който се наложи да преодолява ранен дефицит от 1:3 гейма. Надал допусна само 18 непредизвикани грешки, 10 от които във втората част, докато Пер направи общо 32.

Така във втория кръг деветкратният победител на "Ролан Гарос" ще играе срещу Робин Хаазе (Холандия). Домакините нямаха много поводи за радост днес, след като Никола Маю отпадна в първия кръг от Симоне Болели (Италия) с 4:6, 2:6, 2:6, а Пол-Анри Матийо загуби от десетия поставен Давид Гофен (Белгия) с 2:6, 2:6, 2:6.

Осака изхвърча от Уимбълдън, Радукану и Сакари продължават (ВИДЕО)