Шампионът продължава напред на "Ролан Гарос"

Екзекуторът на Гришо отстрани и Раонич, ще играе с Надал на ¼-финалите

Шампионът в "Ролан Гарос" Новак Джокович продължи защитата на титлата си, след като се класира за четвъртфиналите. Сърбинът се отстрани 19-ия поставен Алберт Рамос след 7:6 (5), 6:1, 6:3 за 150 минути игра.

Първият сет беше много труден за Ноле и премина през множество обрати, но впоследствие Джокера стабилизира играта си и намери отговор на мощните удари на Рамос.

В тайбрека световният №2 надделя със 7:5 точки, а това сякаш пречупи опонента му и до края той взе едва четири гейма.

В спор за място на полуфинала Джокович ще се изправи срещу шестия поставен Доминик Тийм.

Напред продължава още Рафаел Надал, а изненада за деня при мъжете бе отпадането на петия в схемата Милош Раонич. Канадецът загуби от поставения под №20 Пабло Кареньо-Буста с 6:4, 6:7 (2), 7:6 (6), 4:6, 6:8.

Испанецът, който в третия кръг отстрани Григор Димитров, изоставаше след третия сет, но успя да спечели и ще се изправи срещу Надал.

Време е за мач №2 на Григор на "Уимбълдън"