Чилич и Вавринка ще спорят за място на полуфинал на турнира "Ролан Гарос"

Чилич се наложи над Кевин Андерсън, който се отказа във втория сет, а Вавринка сломи местния любимец Гаел Монфис

Марин Чилич (Хърватия) и Стан Вавринка ще се изправят един срещу друг в спор за място на полуфиналите на "Ролан Гарос".

Номер 7 в мъжката схема - хърватинът Марин Чилич, се класира за своя първи четвъртфинал тук. Чилич се възползва от контузията на южноафриканеца Кевин Андерсън, който се отказа във втория сет. Към този момент Чилич водеше след 48 минути игра с 6:3, 3:0, когато Андерсън обяви, че напуска корта заради разтежение в бедрото.

Чилич е първият хърватин, който ще играе на четвъртфинал в Париж след Марио Анчич и Иван Любичич през 2006 година. За място в топ 4 той ще спори с швейцареца Стан Вавринка, победил Гаел Монфис с 3:0 сета - 7:5, 7:6 (7), 6:2.

Вавринка преодоля представителя на домакините Монфис след 2 часа и 46 минути. Той стига до този етап за трети пореден път и за четвърти изобщо и днес доказа, че Монфис е много удобен за него съперник, тъй като записа 9-а победа от 10 срещи. Вавринка обаче няма от какво да се притеснява, тъй като е губил от Чилич едва два пъти.

Монфис днес се държеше достойно в първите два сета, като още при 3:2 в първия реализира пробив. Но швейцарецът върна пробива и поведе с 6:5 на свой ред, след което Монфис при свое подаване направи двойна грешка и така даде аванс на Стан. Във втория сет Монфис натисна швейцареца да играе към началната линия. След ранни разменени пробиви мачът стигна до 6:6, но в тайбрека Вавринка се наложи, а общо частта продължи 72 минути.