2. - Други
  3. Дания не срещна трудности при гостуването на Казахстан

Дания не срещна трудности при гостуването на Казахстан

Домакините играха с човек по-малко едно полувреме при загубата с 1:3 от "червения динамит"

Дания спечели с 3:1 гостуването си на Казахстан в Група Е от квалификациите за Световното в Русия през 2018-а. Така „червения динамит” прекъсна серията без победа, след като в предходните три мача постигнаха равенства – два приятелски двубоя и нулево реми при гостуването на Румъния в Група Е.

Гостите откриха резултата чрез Николай Йоргенсен в 27-ата минута, а 16 по-късно Бауржан Исмалкан бе изгонен с директен червен картон и Казахстан трябваше да доиграе втората част с човек по-малко.

Кристиан Ериксен добави нов гол в сметката на Дания, след като в 51-ата реализира от бялата точка.

Надеждите на домакините поне за частичен обрат върна Исламабек Куат в 76-ата минута, но Каспер Долберг сложи точка на спора пет минути по-късно, офомяйки крайното 1:3.

Дания се изкачи на втората позиция в групата с 10 точки. Лидер е Полша с 13, а Черна гора има 7, но и двата тима са с мач по-малко. Казахстан остава на дъното в таблицата с две точки след шест изиграни мача.