Барселона спечели американското "Ел Класико" в шоу с пет гола (ВИДЕО)

Каталунците вдигнаха трофея International Champions Cup след 3:2 на препълнения стадион в Маями

Барселона спечели с 3:2 дългоочакваното първо „Ел Класико” за сезона срещу европейския шампион Реал Мадрид на турнира International Champions Cup тази нощ. Каталунците поведоха с 2:0 още до седмата минута с попадения на Меси и Ракитич, но Реал изравни чрез Ковачич и Асенсио още до 36-ата минута. Жерар Пике отбеляза победния гол в началото на втората част. Така "блаугранас" остават непобедени в контролите преди сезона и спечелиха турнира в САЩ, а Реал няма победа вече три мача поред.

Препълнените трибуни на „Хардрок стейдиъм” в Маями очакваха зрелище и го получиха въпреки липсата на най-голямата звезда на Реал – Кристиано Роналдо.

Ернесто Валверде и Зинедин Зидан пуснаха много силни стартови състави, а още в третата минута Меси беше изведен от Бускетс с пас вдясно, финтира Модрич, стреля и рикошет в крака на Варан прехвърли Кейлор Навас за 1:0.

„Кралете” сгрешиха при изнасянето на топката в седмата минута, Неймар пусна успореден на линията на наказателното поле пас, Луис Суарес хитро остави топката зад себе си и там Иван Ракитич удвои с мощен диагонален шут в долния ляв ъгъл.

След слабия старт Реал се съвзе и в 14-ата минута друг хърватин – Матео Ковачич, затанцува с топката около съперник след пас на Каземиро и от границата на наказателното поле намали в долния ляв ъгъл – 2:1.

Луис Суарес и Неймар останаха двама на един при бърза контра преди да изтече половин час игра, ала бразилецът стреля на косъм от дясната греда след финт.

Марко Асенсио тръгна от собствената половина на контра, надбяга с лекота Алейш Видал и подаде наляво за Ковачич, който му върна, Жорди Алба се провали с опита да пресече на шпагат и Асенсио отблизо изравни – 2:2.

Пет минути след началото на втората част Неймар центрира от пряк свободен удар вляво, а Жерар Пике като хладнокръвен нападател продължи топката с десния крак в десния горен ъгъл за 3:2 и донесе успеха на Барса.

Двамата треньори направиха по 10 смени за второто полувреме, а Неймар заобиколи Навас и не уцели празната врата почти веднага след гола а Пике.

Иско беше близо до изравнителен гол в края, но Силесен с пръсти изби покрай гредата.

Реал Мадрид го чака контрола със сборен отбор на МЛС в четвъртък, а после идват и първите битки за трофеи през сезона. На 8 август в Скопие „Белия балет” играе срещу Манчестър Юнайтед за Суперкупата на Европа, а на 13 август е първият мач срещу Барселона за Суперкупата на Испания.