Нигерийски нападател дойде на проби в Локо (Пд)

Нигерийски нападател дойде на проби в Локо (Пд)

Стивън Бабалола ще се опита да впечатли Войн Войнов

Новият нападател, чието идване треньорът на Локомотив Войн Войнов анонсира, се оказа нигериец, а не французин. Проби на Лаута от вчера сутринта започна Стивън Бабалола, информира "Марица". Той пристигна в Пловдив в понеделник вечерта.



Доведе го агентът Болеслав Козакевич, който представлява Марк Готие Бедиме и вратаря Мори Диао, които черно-белите привлякоха преди началото на сезона.
 


21-годишният щурмовак ще изкара няколкодневни проби при треньора Войн Войнов. След това специалистът ще прецени дали да бъде предложен договор на нисичкия нападател. Роденият в Абиджан футболист е висок само 164 см. Той се подвизава доста по-успешно по фланговете.



За последно Бабалола се е подвизавал за третодивизионния испански Туделано. Преди това е бил част още състава на друг отбор от Испания – Леонеса, преминал е и през белгийския Юпен. Бил е и в в сенегалския Аспая.



Любопитна подробност е, че той е продукт на частна футболна школа в Дубай. В същата академия е израснал и халфът на Ботев Меледже Омнибес.



„Бабалола не е лош футболист, напротив качествен играч е. Локомотив обаче търси висок и снажен нападател, а той не отговаря на тези характеристики. Намираше се подръка и от Локомотив решиха да го тестват. Предполагам, че до няколко дни Войн Войнов ще каже дали все пак ще им е от полза, въпреки че не е търсеният тип таран. Заедно с Меледже от Ботев са били в една школа в Дубай.



Впоследствие Меледже поема към България, а Бабалола към Испания”, обясни ситуацията пред Марица Болеслав Козакевич.

Тунчев: Играем едното полувреме, другото - не

Наставникът на Арда – Александър Тунчев, коментира поражението от ЦСКА в Sesame Купа на България

Томаш: Всеки един мач е за победа

Старши треньорът на ЦСКА – Александър Томаш, говори след победата с 2:1 над Арда в четвъртфиналите за Sesame Купа на България

Питас си пожела още много голове с ЦСКА

Нападателят на ЦСКА Йоанис Питас отбеляза първото си попадение за "червените" при успеха с 2:1 срещу Арда

ЦСКА е на 1/2-финал за Купата с нова победа над Арда  (ВИДЕО)

Два автогола белязаха мача на "Васил Левски", Питас вкара гол-красавец

Ботев (Пловдив) остана без двама ключови играчи за Разград

Викан в националния и естонец аут за гостуването на Лудогорец

Виктор Попов: Теренът предразположи за такъв мач

Защитникът на Черно море, Виктор Попов коментира успеха с 1:0 над Левски в 1/4-финалите от Купата на България

Веласкес: Не трябваше да губим от Черно море, нито Охене да бъде изгонен

Треньорът на Левски коментира отпадането за Купата и предстоящото дерби с ЦСКА

Илиан Илиев: Ние бяхме подготвени за един начин на игра, а те избраха друг

Илиан Илиев сподели мнението си за победата с 1:0 в 1/4-финала с Левски от турнира за Купата на България

Героят Димитър Тонев: Нашата цел е Европа, без значение по кой път

„Емоцията е невероятна“, заяви той след като прати Черно море на полуфинал с дебютния си гол