ПРОВАЛ: Сестри Стоеви отпаднаха от световното

Българките записаха загуба от японки в третия кръг

Европейските вицешампионки Габриела и Стефани Стоеви отпаднаха в третия кръг на световното първенство по бадминтон в Глазгоу.

Българките, поставени под 11 в схемата, записаха загуба с 12:21, 21:15, 19:21 от японките Шихо Танака и Кохару Йонемото, които са поставени под №7.

Сестри Стоеви започнаха лошо и в първия гейм изоставаха с 4:11, което предреши изхода му. Втората част беше равностойна до 9:9, но след това българките дръпнаха с 15:10 и си помогнаха за изравняването на резултата.

В решителния трети гейм японките поведоха с 5:0, но Стоеви успяха да наваксат и дори поведоха с 14:13. След това Танака и Йонемото направиха силна серия и дръпнаха с 18:16. Българките изравниха за 18:18 и 19:19, но след това загубиха две поредни точки. Така се стигна до загуба на мача и Габриела и Стефани не успяха да се класират на четвъртфиналите.