2. Волейбол
  3. СЕНЗАЦИЯ: Чехия изхвърли шампиона Франция

СЕНЗАЦИЯ: Чехия изхвърли шампиона Франция

СЕНЗАЦИЯ:  Чехия изхвърли шампиона Франция

Втора поредна изненада в рамките на броени минути се получи на Европейското първенство по волейбол за мъже в Полша.

След като преди малко домакините от "Дружина полска" бяха изхвърлени от турнира след загуба от Словения с 0:3 в плейофите, подобна съдба споходи и шампионите от 2015 година Франция.

"Петлите" паднаха от Чехия с 1:3 (21:25, 25:21, 21:25, 20:25) в последната среща от плейофната фаза, играна тази вечер пред около 4000 зрители в зала "Сподек" в Катовице.

Така момчетата на треньора Лоран Тили бяха детронирани от европейския връх в мъжкия волейбол. От друга страна Чехия стига до 1/4-финалите на шампионата на Стария континент за първи път от 2001 година насам.

Техен съперник на 1/4-финалите ще бъде Германия. Двата отбора бяха заедно в предварителна Група В, като едва преди три дена Бундестимът спечели с 3:0 гейма. Четвъртфиналната среща между е утре (31 август) от 18,30 часа българско време в Катовице.