Наш съдия дебютира на Евробаскет при победа на Сърбия

Испанците стартираха с разгром над Черно гора

Сърбия победи Латвия с 92:82 в мач от група D на Евробаскет 2017. Двубоят в Истанбул беше ръководен от българският съдия Мартин Хорозов.

Богдан Богданович поведе сърбите към успеха, а много фаулове изиграха лоша шега на латвийците.

На почивката Латвия водеше с 2 точки - 47:45, но звездата на тима Кристапс Пуорзингис направи четвъртото си нарешуние още в третата минута от второто полувреме. Така той седна на пейката и не успя да помогне на своите чак до последната част.

Сърбия изигра отлично финалните минути, след като Бертанс и Мартинш Мейерс излязоха за по пет лични нарушения, а Пуорзингис висеше с 4.

Богданович завърши с 30 точки. С 14 плюс 10 борби се отчете Милан Мачван.

Испания също стартира с победа - 99:60 срещу Черна гора.
Шампионите се радваха на фантастичен процент при стрелбата. С най-много точки завърши Уили Ернангомес - 18.