3. Наполи с историческа победа (ВИДЕО)

Наполи с историческа победа (ВИДЕО)

Днешният успех записа още една златна страница в историята на клуба

Наполи разби Каляри с 3:0 на "Сан Паоло" в мач от 7-ия кръг на Серия "А". По този начин неаполитанците записаха седма поредна победа през този сезон и останаха на върха в калчото с пълен актив от 21 точки.

Така Наполи подобри собствения си рекорд, който бе поставен миналата седмица, когато записа шест победи в първите шест кръга. Великият тим на "небесносините”, воден от Диего Марадона, се бе спрял на пет победи в първите пет кръга, но този състав на Наполи няма спирка.

Днешният успех записа още една златна страница в историята на клуба, като този отбор подобри рекорда по отбелязани голове в първите седем кръга, който бе от далечната 1957 година, когато тимът отбелязва 24 попадения.

Лидерът в Серия "А" има вече 25 отбелязани гола, като записа общо 12-и пореден успех в италианския шампионат, а в 11-и пореден двубой в калчото вкарва най-малко три попадения. Клубът записа и собствен рекорд от 19 поредни срещи без поражение в елита на Италия - 17 победи и две равенства.

Над 40 000 тифози на тима стана свидетели на поредното шоу с марка Наполи, което стартира още в четвъртата минута. Тогава капитанът Марек Хамшик откри головата си сметка през този сезон, след като досега не се бе разписвал в първите 10 официални мача за сезона. Той се възползва от отлично подаване на Дрис Мертенс. Попадението бе под номер 114 за словака, който е само на един гол от легендата Диего Армандо Марадона, който има 115 попадения за Наполи и е голмайстор номер едно в историята на клуба.

Дрис Мертенс удвои от дузпа в 39-ата минута, след като бе фаулиран в наказателното поле. Голът бе седми за белгиеца през този сезон в първенството, както и седми общо в кариерата му срещу Каляри.

Втората част започна, както и първата - с гол на Наполи. Този път централният защитник Калиду Кулибали се разписа в 47-ата минута с второто си попадение за сезона.

НАПОЛИ - КАЛЯРИ 3:0
1:0 Хамшик (4)
2:0 Мертенс (40-дузпа)
3:0 Кулибали (47)