2. - Шампионска лига
  3. Брага и Удинезе оставиха развръзката за реванша (+ВИДЕО)

Брага и Удинезе оставиха развръзката за реванша (+ВИДЕО)

Двата тима завършиха наравно 1:1 в Португалия, АЕЛ Лимасол удари Андерлехт с 2:1 у дома

Отборите на Брага и Удинезе завършиха наравно 1:1 в първи мач от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига.

Гостите от Италия излязоха напред в резултата в 23-ата минута чрез Душан Баста, който се възползва от отлична асистенция на Антонио Ди Натале.

В 68-ата минута обаче Исмаили донесе равенството и вдъхна надежда на португалците, че могат да се класират за следващия етап на най-престижния европейски клубен турнир.

В последните минути отборът на Брага се опита да натисне своя съперник в неговата половина в опит да си осигури аванс преди реванша, но в крайна сметка последният съдийски сигнал на Волфганг Щарк прозвуча при резултат 1:1.

В друга среща от плейофите тимът на АЕЛ Лимасол победи белгийския Андерлехт с 2:1 у дома.

Доса Жуниор откри за кипърците в 34-ата минута след хубаво подаване на Лучано Бебе.

Конгоанският нападател на Андерлехт Мбокани обаче съумя да изравни в 62-ата.

Домакините ликуваха в 72-ата минута, когато Руй Мигел не остави шансове на стража на белгийците Силвио Прото.

Кипърците няма да могат да използват Милан Йованович в реванша. Сръбският нападател, който имаше жълт картон бе заменен от Яковенко в 74-ата минута. След това обаче реагира невъздържано и изрита бутилка с минерална вода, което накара главния рефер да му покаже нов жълт картон, респективно червен, въпреки че той вече бе извън терена и смяната бе извършена.

По този начин АЕЛ има възможност да стане третият кипърски отбор, който е достигал до груповата фаза, след Анортозис и Апоел, който дори може да се похвали с две класирания.