Монако се разправи със слаб Сент Етиен

"Монегаските" вече са втори във Франция

Монако победи с 4:0 Сент Етиен като гост в мач от 18-ия кръг на Френската Лига 1.

Победата прати "монегаските" на втора позиция в класирането.

Успехът дойде лесно за тима на Леонардо Жардим, въпреки че имаше спорни моменти. Резултатът бе открит още в 3-та минута от Джибрил Сидибе, който се възползва от лошо изчистена топка.

В 32-та минута Тома Лемар мина като на парад между двама бранители в зелено и отбеляза с хубав шут за 2:0.

Класиката бе оформена от Фабиньо в 53-та минута след допълнение, но повторенията показаха, че халфа може би е в засада. Вратарят на домакините Стефан Руфие отиде да оспорва решението на страничния съдия и главният го изгони.

С човек повече Монако с тигна и до четвърти гол след час игра. Негов автор стана Кейта Балде.

Така "монегаските" събраха 38 точки и са вече втори в класирането. Сент Етиен е 15-ти с 20 точки.