Милуоки прекъсна победната серия на Кливланд

Янис Антетокунбо завърши срещата с 27 точки

Милуоки сложи край на серията на Кливланд от пет поредни победи в НБА, след като се наложи като домакин с минималното 119:116.

Янис Антетокунбо направи поредния си отличен мач за Милуоки, след като завърши срещата с 27 точки, 14 борби и 8 асистенции. Гръцкият национал и съотборниците му започнаха слабо срещата и бързо натрупаха пасив от 11 точки, но постепенно заиграха по-добре и още през втората четвърт успяха да поведат в резултата.

В началото на последната част преднината на домакините достигна 15 точки, но завърналият се след травма в състава на гостите Дуайн Уейд върна Кливланд в срещата в заключителните минути.

ЛеБрон Джеймс успя да отклони едно подаване към Антетокунбо по-малко от 10 секунди преди края при резултат 115:113 в полза на Милуоки, но звездата на домакините веднага успя да си върне топката, а освен това реализира с фаул, с което подпечата победата на тима си.

Ерик Бледсо добави още 26 точки за домакините, докато Крис Мидълтън приключи с 18 точки и 10 асистенции.

За Кливланд ЛеБрон Джеймс отбеляза 39 точки, Кевин Лав прибави 21, а Дуайн Уейд остана с 14.

Тихоокеанска дивизия: Голдън Стейт 24/6, ЛА Клипърс 11/18, ЛА Лейкърс 10/18
Югозападна дивизия: Хюстън 25/4, Сан Антонио 21/10, Ню Орлиънс 15/16.

Случи се: ЛА Лейкърс избра сина на ЛеБрон Джеймс в Драфт 2024

Брони Джеймс беше избран под номер 55 от "езерняците"

Детройт уволни треньора си след само един сезон

"Буталата" записаха историческа анти серия през миналата кампания с 28 поредни загуби