2. Баскетбол
  3. ЦСКА вкара 12 тройки за 4-а победа в "А" група

ЦСКА вкара 12 тройки за 4-а победа в "А" група

"Червените" съхраниха шансовете си за бараж

ЦСКА записа четвъртата си победа в мъжката "А" група по баскетбол. „Червените“ се наложиха над втория отбор на Балкан със 74:53 и си оставиха шанс за попадане в баражите за влизане в първата шестица за втория етап от сезона.

Те са с актив 4-8 и ще се надяват Видабаскет да загуби в петък от Балкан 2, за да завършат четвърти. За ботевградчани пък това беше шесто поредно поражение и те делят последното място с Рилски спортист 2 с по 2 победи и 9 загуби.

Домакините се откъснаха напред след силно начало на мача. Те успяха да запазят стабилна преднина до почивката, след което изиграха отлична трета част, в която я направиха 20 точки и си осигуриха спокойно доиграване на мача.

Георги Кендеров записа 17 точки, 5 борби и 4 асистенции за победителите, а по 16 отбелязаха Ивайло Тонев (7 борби) и Александър Ангелов.

За Балкан Румен Василев завърши с 18 точки и 7 борби, Здравко Христов вкара 13, а Александър Илиев се отчете с 10 точки, 12 борби и 6 асистенции.