Марица триумфира с Купата на България

Пловдивчанки защитиха трофея след успех над Левски

Марица спечели втора поредна и общо четвърта купа на България по волейбол при жените. На финала в Стара Загора пловдивчанки постигнаха обрат от 0:1 до 3:1 срещу Левски. Двубоят започна оспорвано и "сините" поведоха в резултата след 25:23. Столичният тим имаше аванс от 21:14, но след това Марица се върна и намали изоставането си само на точка от 21:22.

Стигна се до драматичен край и две точки разлика в полза на Левски. Във втората част шампионките промениха играта си и поведоха с 8:4 и 16:8 при двете задължителни прекъсвания, като нямаха проблеми да изравнят след 25:16. Третият гейм започна оспорвано и Левски водеше с 8:7 при първата техническа пауза. Равностойната игра продължи и след 20-ата точка. "Сините" водеха с 23:22, но атака в аут доведе до равенство. Марица поведе с 2:1 след драматично 26:24 при втория си геймбол и две дълги разигравания. Левски имаше преднина от 8:4 при първата техническа пауза в четвъртата част, но малко след това допусна изравняване до 9:9. Марица взе солиден аванс от 18:15 и 22:19, затваряйки мача след 25:20 още при първата си възможност. Десислава Николова реализира 19 точки за Марица, а нейната съотборничка Симона Димитрова добави още 14 точки. За Левски с 23 точки се отличи Моника Кръстева.

"Щастливи сме, че пак спечелихме купата. завършваме една наистина много успешна година. Надявам се да продължаваме все така, много сме щастливи. Оставихме мача да бъде на по-трезви глави и спряхме да грешим. Опитът си оказва предимство. Противодействахме на техния агресивен сервис. Цялостно подобрихме играта след първия гейм, посрещането ни се подобри доста. Изпълнихме си по-правилно нещата. Имаме състезателки, които могат да излизат от такива ситуации. След Нова година нещата ще имат по-различен вид", заяви след двубоя старши треньорът на Марица - Иван Петков.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години