Селта се справи със закъсалия Депортиво (ВИДЕО)

Яго Аспас отново блести за бившия отбор на Христо Стоичков

Селта победи с 3:1 закъсалия Депортиво в Ла Коруня в мач от 17-ия кръг на испанското футболно първенство.

Гостите прекъснаха серия от две поредни загуби и с актив от 21 точки се изкачи на 11-ото място във временното подреждане.

Домакините пък допуснаха пето поражение в последните си седем мача и с 15 точки остана в зоната на изпадащите на 18-ата позиция.

Тимът от Виго поведе още в третата минута, когато Пионе Систо центрира в наказателното поле и Даниел Вас с глава прати топката в мрежата.

Последваха две добри възможности за домакините чрез Емре Чолак и Адриан, но те не намериха целта.

Пет минути преди почивката Яго Аспас удвои на празна врата отблизо след отлична асистенция на Максимилиано Гонсалес, като се разписа в пети пореден мач на Селта.

В 53-ата минута Аспас направи резултата класически с 11-ия си гол за сезона в Ла Лига след отлично изпълнение на фаул от над 25 метра.

Флорин Андоне намали шест минути по-късно след добавка отблизо, но за повече домакините нямаха сили.

Гонсалес дори можеше да направи победата на гостите по-убедителна, но удари напречната греда след изстрел с глава в 79-ата минута.