Цяла Англия се смее на Манчестър Юнайтед!

10 от Лестър стигнаха до 2:2 в добавеното време на мача

Манчестър Юнайтед се отдалечи на 13 точки от лидера Манчестър Сити, след като отборът на Жозе Моуриньо допусна идиотско изравняване при гостуването си на Лестър.

Срещата завърши 2:2, като домакините стигнаха до точката в 4-ата минута на добавеното време на мача, при това с човек по-малко.

Още в първите минути удар на Лингард от добра позиция бе спасен от датския национален вратар. Противно на логиката Лестър поведе в резултата с първото си нападение в мача.

"Лисиците" организираха бърза контраатака, с три подавания топката стигна до Марез, който от дъгата на наказателното поле изведе Джейми Варди сам срещу Де Хеа - 1:0.

Отговорът на Юнайтед не закъсня, играчите на Моуриньо упражниха натиск, който даде резултат малко преди края на полувремето. Лингард комбинира с Хуан Мата в наказателното поле, който с прецизен удар по земя прати топката в мрежата, за да въстанови паритета - 1:1.

След почивката "червените дяволи" продължиха да доминират на терена, а мачът стана още по-интересен и отворен. Лестър продължи да контраатакува опасно и Хари Магуйър бе близо до това отново да даде преднина на домакините, но негов удар на метри от вратата бе избит от голлинията.

При ответната атака Марсиал също направи невероятен пропуск. Нападателят остана сам срещу Шмайхел след хубав извеждащ пас на Ромелу Лукаку, но прати топката над вратата.

Проблем да я прати в мрежата обаче нямаше Хуан Мата, който реализира перфектно изпълнен пряк свободен удар след точно един час игра на "Кинг Пауър" - 2:1 за Манчестър!

Последваха страхоте пропуск на Джеси Лингард, който удари греда на празна врата. Малко след това резервата Маркъс Рашфрд остана сам срещу Шмайхел след фамозно подаване на Пол Погба, но младият нападател се поколеба и топката излезе в аут.

Ситуацията за домакините стана още по-тежка, тъй като те останаха с човек по-малко заради изгонване на Даниел Амартей.

Друга резерва - изпадналият в немилост Мхитарян, също се нареди на опашката на пропускащите, за да се стигне до кулминацията, която дойде в продължението на мача, когато Хари Магуайър изравни в 94-ата минута - 2:2!

ЛЕСТЪР - МАН ЮНАЙТЕД 2:2