Рома стъпи накриво срещу слабак (РЕПОРТАЖИ)

Резултати и класиране след изиграните до момента мачове от 19-ия кръг в Серия А

Рома допусна домакинска издънка в последния за годината мач на тима от Серия "А". "Вълците" стигнаха само до 1:1 срещу 14-ия Сасуоло и пропуснаха шанса да изместят Интер от третото място. "Синьо-черните" приемат Лацио по-късно днес. "Орлите" са пети на 3 точки зад Рома.

Лоренцо Пелегрини вкара за 1:0 в 31-ата минута. В 78-ата минута Симоне Мисироли изравни за гостите. Треньорът на "вълците" Еузебио Ди Франческо за пръв път се изправи срещу бившия си тим, който водеше до края на миналия сезон, когато напусна, за да поеме именно Рома.

За ветерана в състава на Сасуоло Паоло Канаваро пък това бе последен мач в кариерата му. 36-годишният защитник отсега нататък ще помага на брат си Фабио Канаваро, който е треньор на китайския Гуангжоу Евъргранде.

Дженоа направи 0:0 при гостуването си на Торино, а българският нападател на тима Андрей Гълъбинов не се появи в игра.

Беневенто записа исторически първи успех в Серия "А". Пълният дебютант в елита надви с 1:0 Киево у дома.