Везенков поведе Барса към шеста поредна победа

Каталунците се изкачиха на второ място в класирането

Александър Везенков изигра най-силния си мач за Барселона от началото на сезона в испанското баскетболно първенство. Българският национал вкара най-много точки при шестия пореден успех на тима му във всички турнири. Каталунципе победиха Бетис с 89:82 като гост в среща от 15-ия кръг.

Везенков и съотборниците му нямат поражение от края на миналата календарна година и вече излязоха от кризисната ситуация, в която се намираха преди тази победна серия.

Българинът реализира 17 точки. Той влезе в игра за пръв път 1:17 минута преди края на първата четвърт. Везенков добави към статистиката си 3 борби, 2 асистенции и 1 отнета топка. 14 точки за Барселона добави Тома Юртел.

За домакините от Бетис се отличи Одера Аносике с 22 точки и 6 борби.

След успеха Барселона се изкачи на второ място в класирането с 11 победи и 4 загуби, а лидер е Реал Мадрид с 13-1 и мач по-малко.
Окончателно: Без Берое в НБЛ през новия сезон