2. Волейбол
  3. Плюнки и скандали при победа на Нефтохимик в Разлог

Плюнки и скандали при победа на Нефтохимик в Разлог

Шампионите свалиха Пирин от върха в класирането

Нефтохимик свали Пирин (Разлог) от първото място във волейболната Суперлига. Шампионите спечелиха гостуванетоси 3:1 (24, -22, 23, 22) в двубой от 14-ия кръг на първенството.

Във втория гейм се стигна до грозни сцени с участието на част от привържениците и една от звездите на гостите. При 19:13 за Пирин играта беше прекъсната заради спречкване между Георги Братоев и феновете. Разпределителят се оплака, че е бил наплют от трибуните и се наложи намесата на охраната в залата, за да спре разправията и двубоят да може да продължи.

Най-резултатен бе Георги Петров с 16 точки (1 ас, 1 блокада), с 14 приключи Валентин Братоев (1 ас, 3 блокади). По 13 добавиха Жани Желязков и Николай Къртев (1 ас, 3 блокади) (3 аса, 3 блокади).

За Пирин Илиян Преспов записа 13 точки, с 12 завърши Георги Чалъков (3 аса, 2 блокади).

Успехът позволи на Нефтохимик да поведе в класирането с 35 точки (11 успеха, 3 поражения), Пирин е на второ място с 29 точки (11 победи, 3 загуби).

Следващият двубой за момчетата на Северин Димитров е срещу ЦСКА, на 23 януари (вторник). Шампионите приемат Миньор.