Отново малтийски мъки за Левски - "сините" с равен срещу шестия в класирането (ВИДЕО)

След загуба и победа, момчетата на Делио Роси записаха и хикс на "Та'Али"

Левски стигна до равенство 2:2 в третата си контрола на малтийска земя, в която се изправи срещу шестия в местния шампионат полупрофесионален клуб Флориана. На националния стадион "Та'Али", домакините поведоха с два гола до 26-та минута, но българският тим стигна до частичен обрат.

Срещата започна по-активно за Флориана и още във втората минута Митрев трябваше да се намеси, за да спаси вратата си от гол извън наказателното поле. В 12-та минута обаче Жуниор Кабрал откри след точен удар от пеналтерията. В 26-та пък той удвои аванса на своя тим, след като получи подаване отляво и с техничен удар излъга Митрев.

Постепенно Левски успя да намери своята игра и започна да създава повече трудности за Флориана. Така в 38-та минута Ейолфсон получи кълбото в наказателното поле, финтира противников защитник и с мощен удар намали резултата.

На почивката Делио Роси направи цели осем промени в състава си, които сякаш дадоха нужния ефект. В 67-та минута хубаво попадение от дъгата на наказателното поле, дело на един от влезлите като резерва Станислав Костов, оформи и крайния резултат в проверката.

В 84-та минута Флориана отбеляза гол, но той беше отменен заради засада, а секунди по-късно същият сценарии се разви и пред вратата на Флориана.

Така до момента "сините" имат една загуба от малтийския шампион Хибърниънс (0:3), победа срещу Волфсбергер (3:0) и днешното равенство. Следващата проверка за Левски е насрочена за 2 февруари срещу Флоридсдорфер, а последният мач за българския отбор в Малта е срещу Локомотив (Тбилиси) три дни по-късно.