Юношите на ЦСКА с втора победа в контролите

Три от "червените" формации ще участват в силния международния турнир "Пирин Къп"

Юношите старша възраст на ЦСКА постигнаха втора победа контролите по време на подготовката.

Армейците, водени от Ивайло Станев, се наложиха над мъжкия отбор на Германея (Сапарева баня) с 2:1.

Двубоят се игра в комплекс "Царско село".

Червените откриха резултата в края на първото полувреме, когато точен беше Асен Дончев.

В началото на втората част гостите изравниха, но ЦСКА отново поведе след гол на Иван Митрев.

"Армейците" пропуснаха много положения пред противниковата врата, но до края на мача не се стигна до нови попадения и победиха с 2:1.

Тимът отново беше без петима от основните си състезатели, а в контролата играха и юноши от набор 2001 и 2002.

На ЦСКА U19 предстои пета контрола срещу мъжки отбор. В събота (10 февруари) армейците гостуват на Чавдар (Етрополе), а двубоят ще започне в 13:30 часа.

Междувременно юношите на ЦСКА от набор 2006, 2007 и 2008 заминаха за Сандански, където ще участват в силния международния турнир "Пирин Къп".

Надпреварта започва утре (8 февруари) и ще продължи до неделя (11 февруари).

ЦСКА 2006, воден от Явор Божинов, попадна в група с македонския Вардар (Скопие), Пирин 2001 (Благоевград) и Доростол (Силистра).

Армейците, родени през 2007 година с треньор Калоян Георгиев, ще премерят сили с албанския Фламуртари, Пирин 2001 (Благоевград) и Метал 1 (Перник).

Момчетата на треньора Валентин Колев, родени през 2008 година, са в група с Вардар (Скопие), Хасково и Витоша 13 (София).

Утре нашите отбори ще изиграят първите си два мача от групите, а в петък ще са решаващите трети сблъсъци по пътя към фазата на директните елиминации. Финалите при всички възрасти ще се състоят в неделя.