3. АЕК изхвърли Олимпиакос от Купата на Гърция

АЕК изхвърли Олимпиакос от Купата на Гърция

Всички голове в двубоя паднаха пред второто полувреме

АЕК (Атина) спечели дербито с Олимпиакос и отстрани гръцкия гранд от турнира за Купата на Гърция. Двата големи съперника се изправиха един срещу друг на фазата на 1/4-финалите. Днес "жълто-черните" се наложиха с 2:1 в реванша на свой терен, а първият мач пък бе завършил при резултат 0:0, така че именно с днешната победа АЕК си осигури продължаване напред.

Всички голове в двубоя паднаха пред второто полувреме. Домакините поведоха с попадение на Лазарос Христодопулос в 57-ата минута с глава отблизо, а в 73-ата Серхио Араухо удвои преднината им със страхотен удар от воле от границата на пеналта.

В 83-ата минута Панайотис Тахсидис върна един гол за гостите с глава след корнер и така върна и интригата в заключителните минути. Олимпиакос обаче нямаше сили за нищо повече и трябваше да се примири с отпадането си.

Така финалистът от миналата година АЕК вече е на 1/2-финал в надпреварата, като все още мечтае да се реваншира пред своите фенове за загубата от ПАОК в сблъсъка за трофея през миналата кампания.
Тежа контузия за халф на Славия, играещ за Мъри Стоилов

Соле откаран с линейка в болница

Хетафе най-накрая победи в Ла Лига

Мадридчани надвиха 2:0 Алавес

Ман Сити се подхлъзна и срещу Нюкасъл - 1:1 (ВИДЕО)

"Гражданите" остават първи в класирането с 14 точки, но може да го загубят до края на деня