Интер с първа победа от осем мача (РЕПОРТАЖИ)

Резултати и класиране в Серия "А"

Интер постигна първа победа от осем мача насам в Серия "А", след като надигра с 2:1 Болоня в среща от 24-ия кръг.

В герой за "нерадзурите" се превърна младият Ян Карамо, който бе с основна заслуга за гола на Едер (2) и сам се разписа за 2:1 в 63-ата минута. Между двете попадения Родриго Паласио (25) изравни, а в 69-ата минута гостите останаха с човек по-малко , след като Ибрахима Мбайе беше изгонен за втори жълт картон.

Въпреки това Болоня пропусна няколко шанса да стигне до заслужена точка на "Джузепе Меаца". В продължението и Адам Мазина беше пратен под душовете за грубо нарушение.

Така Интер събра 48 точки и измести Лацио (46 т.) от 3-то място. С втората поредна загуба пък Болоня остава с 27 т. и заема 13-та позиция.