Валенсия възкръсна за пет минути срещу Малага и остана трети (ВИДЕО)

"Прилепите" за малко да се провалят срещу последния в Испания

Валенсия победи изключително драматично Малага като гост с 2:1 и успя да се задържи в топ 3 в Примера дивисион.

В мач от 24-ия кръг на първенството, "прилепите" губеха с 1:0 10 минути преди края, но точно тогава всичко за Малага се обърка и те загубиха всичко в срещата.

Първото полувреме започна равностойно, като Гонсало Гадес пръв можеше да открие резултата в полза на Валенсия, а малко по-късно Игнаси Микел имаше шанс да отбележи за синьо-белите. В 27-та минута обаче Браун Идейе успя да отбележи за домакините.

След почивката Малага продължи да владее повече топката и изглеждаше, че няма как да допуснат загуба на точки. В 80-та минута обаче Франсис Коклен изненада стража на домакините Роберто и изравни резултата. Само четири минути по-късно Игнаси Микел направи грубо нарушение в наказателното си поле и Даниел Суарез отсъди дузпа за гостите, която Даниел Парехо реализира, за да донесе всички три точки за "прилепите".

Така Валенсия събра 46 точки на третото място - четири повече от Реал Мадрид, което значи, че дори при победа този кръг, "белия балет" ще остане четвърти в Испания. Малага пък остава последен с едва 13 пункта.

Ламин Ямал ще запише поредния си рекорд с екипа на Испания

Официално: Бешикташ привлече Габриел Паулиста от Атлетико (Мадрид)

Той пристига като свободен агент

Реал (Мадрид) се чуди как да се отърве от разочарованието Рейниер Жесус

Той бе купен за 30 милиона евро, но така и не записа нито един мач за "кралете"

Флорентино Перес: Искам 16-ата през следващия сезон!

Президентът на Реал (Мадрид) е жаден за още големи успехи

Анчелоти: Беше ни трудно, но след почивката успяхме да се вдигнем

Той бе на седмото небе след триумфа в Шампионската лига

Анчелоти записа името си със златни букви в историята на Шампионската лига (ВИДЕО)

Той се превърна в първия треньор в историята на най-престижния европейски клубен турнир, който печели трофея пет пъти.

Белингам: Дори не мога да мечтая за по-добър сезон