Стойка и Станимира с титли от "Странджа"

По изключително категоричен начин Габриела Димитрова спечели финала си при 51-килограмовите

Нашите боксьорки спечелиха и 4-те възможни титли в 69-ото издание на най-стария турнир в Европа – “Странджа“. Шампионки в своите категории станаха Севда Асенова (48 кг), Габриела Димитрова (51), Стойка Петрова (54) и Станимира Петрова (57). Петата ни финалистка Златислава Чуканова остана със сребро в категория до 54 кг.

Първа на ринга в столичната зала “София“ излезе най-леката – Севда Асенова. Във финала на кат. до 48 кг европейската ни шампионка се справи с индийката Чунгнейжанг с 4:1 съдийски гласа (28:29, 29:28, 29:28, 29:28, 30:27). За българката това е първа титла от “Странджа“, тъй като категорията й за първи път влезе в програмата на турнира.

По изключително категоричен начин Габриела Димитрова спечели финала си при 51-килограмовите. През целия мач срещу гъркинята Айкатерини Куцогеоргопо българката диктуваше темпото и не остави никакво колебание у съдиите – 5:0 (29:28, 30:26, 29:28, 29:28, 30:27). Така след среброто в същата категория през миналата година, сега Димитрова стигна до титлата с много убедителна игра през целия турнир, в който постигна победи над състезателки от Норвегия, Швеция, Италия и Гърция.

“51 килограма е много силна категория и никоя от съперничките не е за подценяване. За мен е добре, че с всяка изминала година надграждам в развитието си и, разбира се, очакванията и целите ми за предстоящите европейско и световно първенство са големи“, сподели Димитрова.

В изцяло българския финал между Стойка Петрова и Златислава Чуканова в категория до 54 км победата с 4:1 съдийски гласа – 29:28, 30:27, 29:28, 30:27, 28:29, заслужи по-опитната – Стойка. Това бе повторение на финала на държавното първенство преди две седмици в Ямбол, който отново завърши с успех на Петрова.

Станимира Петрова прибави трето злато към колекцията си от “Странджа“ след титлите в кат. до 54 кг от 2015 и 2016 г., когато бе избрана и за най-добра боксьорка при жените и вдигна купата на турнира. Сега, при 57-килограмовите, тя се справи с опасната Ирма Теста (Ит) – двукратна европейска и световна шампионка при девойките, която преди 2 години спря Светлана Каменова за олимпийска квота за Рио. Станимира игра в познатия ни разнообразен стил и показа, че се забавлява на ринга, а съдиите отсъдиха 5:0 в нейна полза – 30:27, 30:27, 30:27, 29:28, 29:28.

Олимпийски медалист е първият шампион на България по плажна борба

Усик оваканти титлата на Международната боксова федерация

Това е моят подарък за вас на 21 септември, обяви украинецът

Фюри към Усик: Ще се видим през декември

„Ще трябва да го нокаутирам, защото не мога да спечеля със съдийско решение"

Пет медала за България от Европейското клубно по таекуондо

Завърши Европейското по джудо за полицаи, Румъния е на първо място

Фюри: Усик, идвам за теб!

Британецът е мотивиран да стане абсолютен световен шампион

150 джудисти участват на Европейско първенство за полицаи в София

Схватките са в зала "София"

Титла и четири бронзови медала за България на Европейското първенство по джудо за полицаи