Хачанов победи Пуй за титлата в Марсилия

Руснакът вдигна втори трофей на ниво АТР

Карен Хачанов победи Лука Пуй със 7:5, 3:6, 7:5 и грабна втораа ATP титла в кариерата си. 21-годишният тенисист бе по-стабилен на сервис през почти целия двубой и това се оказа ключово за триумфа му на финала в Марсилия.

Първата част започна по-добре за руснака, който поведе с 3:1, реализирайки третия си брейкбол във второто подаване на съперника си. Той задържа преднината си до 5:3, когато обаче Пуй съумя да върне пробива и да изравни - 5:5. Хачанов поведе с 40-0 още в следващия гейм и постигна рибейк, след което затвърди на 30 и така спечели частта със 7:5.

Хачанов имаше възможност да дръпне напред в резултата още в началото на втория сет. Поведе с 40-15 в откриващия гейм, но пропиля два брейкбола. Пуй издебна един от малкото си шансове реализира появилата се точка за пробив в шестия гейм за 4:2. До края на частта французинът успя да задържи аванса си – 3:6.

В третата част двамата се представяха много убедително на начален удар до 6:5 в полза на Хачанов. 47-ият в света реализира втория си мачбол на чужд сервис –и затвори мача със 7:5.

България разгроми Босна и Херцеговина с 3:0 на Европейската отборна купа