Лазов и Шиникова водачи в схемите на държавното по тенис

Лазов и Шиникова водачи в схемите на държавното по тенис

Шампионът при мъжете ще получи 2500 лева, а победителката при дамите ще си тръгне с 2000 лева от наградния фонд

От 1 до 9 септември на кортовете на БНТЦ „Карлсберг” в София ще се проведе държавното първенство по тенис за мъже и жени, което е с награден фонд 15 000 лева, осигурен от БФТ.

Турнирът стартира с квалификации в събота. Основната схема при жените започва в неделя, а при мъжете – в понеделник, 3 септември. Финалът при дамите е в събота, а при мъжете – в неделя от 10:00 часа и ще бъде предаван пряко от БНТ.

Водачи в схемите са Александър Лазов и Изабелла Шиникова (на снимката). При мъжете, освен втората ракета на България, Лазов са подали заявки сегашни и бивши национали за Купа „Дейвис” като Тихомир Грозданов, Валентин Димов, Петър Трендафилов и Динко Халачев.

При жените сред поставените ще бъдат още имена като Виктория Томова, Борислава Ботушарова, Никол Христова, и Радина Димитрова. Ботушарова, която стана държавен първенец в зала тази година, има възможност да се пребори за дубъл.

Шампионът при мъжете ще получи 2500 лева, а победителката при дамите ще си тръгне с 2000 лева от наградния фонд.
 

Григор Димитров ще играе в Мадрид

През миналия сезон Гришо загуби на старта

Глушкова загуби финал от 14-годишна в Турция

Яна Ковачкова прави фурор в Анталия

Грушкова загуби финала на тенис турнир в Турция

Денислава Глушкова загуби на финала на сингъл на турнира по тенис на клей в Анталия (Турция) с награден фонд 30 хиляди долара.

Пегула към Сабаленка: Ти си най-добрата

Американската тенисистка Джесика Пегула се обърна към колежката си от Беларус Арина Сабаленка, от която загуби на финала на турнира в Маями (5:7, 2:6). 26-годишната Сабаленка спечели втората си титла през този сезон и 19-а в кариерата си.

Българче с тенис титла в Хърватия

Теодор Николчовски стана шампион при момчетата, а Карла Бързакова е вицешампионка при момичетата на сингъл на турнира до 12 г. от първа категория на Тенис Европа в Хърватия.

Сабаленка е шампионка в Маями (ВИДЕО)

Сабаленка спечели своята 19-а титла на сингъл и за първи път триумфира в турнира

Глушкова с голям обрат за финал в Турция

14-годишна чака българката на финал

Лия Каратанчева с титла на двойки

Безапелационен успех за българката и Макена Джоунс

Световната №12 сменя Русия с Австралия

Касаткина има 8 WTA титли в кариерата си