3. Ювентус отново прати напрежението при Наполи с инфарктна победа на "Олимпико" (ВИДЕО)

Пауло Дибала се оказа героят за "бианконерите" в Рим

Ювентус победи по изключително драматичен начин Лацио като гост с 1:0 и успя отново да се доближи до челото на Серия А. В мача от 27-ия кръг на Серия А, двата отбора показаха равностойна игра и до края на срещата изглеждаше, че равенството ще бъде закономерно, но в последната минута на продължението Пауло Дибала хвърли бианконерите в екстаз с победен гол.

Първото полувреме беше със сигурност по-добро за Лацио, като около 20-та минута Милинкович-Савич, Имобиле и Луис Алберто стреляха опасно, но Буфон спаси. В 10-та пък Марио Манджукич пропусна да отбележи, след като получи перфектно центриране отдясно, но не успя да насочи топката с глава.

След почивката Ювентус показа повече желание за победата, като Лацио се стараеше най-вече да не допусне гол. В 65-та минута Дибала стреля, но изстрелът му мина встрани от целта.

Мачът отиваше към спокойно 0:0, но в 95-та минута Стураро подаде към Дибала на границата на наказателното поле, аржентинецът финтира двама в синьо и от падащо положение успя да нанесе удър върху топката, който се оказа достатъчен да направи Стракоша безпомощен и кълбото се оплете в мрежата за ужас на "Олимпико".

Така Ювентус успя да събере 68 точки и е на един пункт от Наполи, но торинци са с мач по-малко, заради отложената им среща с Аталанта от предишния кръг. Така ако неаполитанци не победят Рома по-късно тази вечер, още следващия кръг Юве може да се настанят на върха в Калчото.