3. Роналдо с ново уникално постижение при победа на Реал (ВИДЕО)

Роналдо с ново уникално постижение при победа на Реал (ВИДЕО)

"Белия балет" удари 10 от Хетафе

Реал Мадрид победи Хетафе с 3:1 в мач от 27-ия кръг на Примера дивисион. С днешния успех, "Белия балет" съкрати изоставането си от втория Атлетико на 7 точки и на 12 от лидера Барселона. Освен с успеха на Реал, мачът ще се запомни и с поредното уникално постижение на Кристиано Роналдо - 300 гола в Примера дивисион.

В 14-ата минута Кристиано Роналдо прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада. В 24-ата минута Реал поведе. След центриране отдясно, Бейл стреля от точката за изпълнение на дузпа, намирайки левия ъгъл за 1:0. В последната минута на полувремето Роналдо опъна мрежата с левия крак за 2:0. Това беше попадение номер 300 за Кристиано в Примера от 286 изиграни мача.

В 47-ата Лоик Реми получи червен картон за удар с ръка в главата на Начо Фернандес. В 64-ата минута гостите получиха право да изпълнят дузпа за съмнително нарушение на Начо срещу Хорхе Молина. Франсиско Портийо бе безапелационен от бялата точка за 2:1. В 68-ата второ попадение на Роналдо бе отменено, този път за нарушение в атака. В 78-ата португалецът все пак вкара за 3:1. Той се разписа с глава, след центриране на Марсело.