Марица започна с победа финалната серия срещу Левски

Пловдивчанки са на успех от ново участие в Шампионската лига

Тимът на Марица (Пловдив) спечели първия финален двубой от НВЛ-Жени, след като победиха категорично като домакини волейболистките на Левски с 3:0 (25:23, 25:18, 25:23). Така "жълто-сините" поведоха в серията с 1:0 и са само на успех от четвърта титла.

Двубоят бе наблюдаван от председателя на БФВ Данчо Лазаров и члена на УС на федерацията Любомир Герасимов.

Гостуващият тим тръгна нахъсано, с голяма преднина. "Сините" запазиха темпото си до средата на гейма, след което шампионките се мобилизираха и стопиха разликата. След второто техническо прекъсване Мария Йорданова замени Мирослава Паскова. Двата отбора се догонваха в следващите минути. При 19:19 разпределителката на домакините Лора Китипова получи жълт картон. Тимът на Левски пропусна да отиграе две контратаки в края на гейма, което бе ключово за успеха и в крайна сметка Марица спечели с минимална преднина.

Във втората част "жълто-сините" взеха инициативата отначало и поддържаха доминацията си през по-голямата част от времето, като успяваха да остават на крачка-две от опонентките си. При 15:13 шанс за изява получи младата нападателка Александра Миланова. Впослествие шампионките не срещнаха особени трудности и затвориха със стабилна разлика. Маричанки допуснаха само една грешка в тази част, като бяха и доста по-концентрирани и така поведоха с 2:0 гейма.

Левски започна ударно третия гейм, но се повтори ситуацията от първата част и пловдивчанки отново обърнаха резултата в своя полза. Момичетата на Любка Дебърлиев се доближаваха максимално до съперничките си, като вкарваха доза интрига,  Марица спечели чисто с 3:0 гейма.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години