Реал Мадрид направи обрат срещу шампиона

След първите две четвърти Валенсия имаше аванс от седем точки

Реал Мадрид се нуждаеше само от една четвърт, за да направи обрат в мача срещу Валенсия и в крайна сметка да стигне до победата с 83:71 точки в мача от 24-ия кръг на Лига Ендеса.

След първите две четвърти Валенсия имаше аванс от седем точки – 45:38. В третата част Реал Мадрид успя да наложи своята воля и да пречупи съперника, който отбеляза едва 12 точки в този период от двубоя. За сметка на това „кралете“ отбелязаха 27 и не само заличиха пасива си, който имаха след първите две четвърти, но успяха да изградят и солидна преднина – 65: 57, която да надградят в последните минути на двубоя и в крайна сметка да спечелят с 83:71 точки.

Най-резултатни за Реал Мадрид с по 13 точки бяха Антъни Рандълф и Тавареш. Лука Дончич, Фелипе Рейес и Трей Томпкинс добавиха по 10. За Валенсия над всички бе Уил Томас с 12 точки. В друг мач от кръга Барселона спечели със 76:73 гостуването си на Обрадойро. Българинът Александър Везенков не бе в групата на каталунците за мача. Реал Мадрид и Барселона заемат първо и второ място в Лига Ендеса, а Баскония е трети.

В Гърция: Везенков се връща в Олимпиакос

Българската баскетболна звезда приключва с НБА

Скандален баскетболист признава за уговорени мачове

Ясен е съставът на България за девойки до 20 години за Европейското

Шампионатът ще се проведе в периода 6-14 юли в столичните зали "Триадица" и "Свети Георги"

Торонто към Везенков: Добре дошъл в семейството