Царско село със седма поредна победа във Втора лига

Столичани дръпнаха с шест точки пред Ботев (Враца)

Царско село постигна седма поредна победа във Втора лига. Столичани спечелиха с 2:0 домакинството си на Ботев (Гълъбово) в мач от 22-ия кръг.

Головете паднаха в рамките на 180 секунди. Реян Даскалов откри резултата в 20-ата минута, когато се възползва от рикошет в наказателното поле на гостите. Три минути след това Светослав Диков удвои. С 16 попадения от 19 мача нападателят е едноличен голмайстор в групата.

Селекционерът на Казахстан Станимир Стоилов изгледа първите 25 минута на мача в комплекс "Царско село", но след това напусна трибуните.

Божидар Кацаров можеше да вкара за 3:0 в 30-ата минута, но този път гредата помогна на тима от Гълъбово.

След почивката домакините намалиха оборотите, а голови положения липсваха.

Царско село е все по близо до голямата си цел - влизане в елита. Това беше победа №15 за тима, които имат актив от 50 точки и е лидер в класирането. Вторият Ботев (Враца) е с 44, но има и мач по-малко.