2. - Италия
  3. СЕНЗАЦИОННО: Опашкар спъна Наполи за титлата

СЕНЗАЦИОННО: Опашкар спъна Наполи за титлата

Киево победи Сампдория

Истинска сензация сътвори един от опашкарите в Серия "А". Сасуоло, който се бори за своето оцеляване, завърши наравно у дома с Наполи - 1:1. По този начин неаполитанците загубиха изключително ценни 2 точки в битката с Ювентус.

Домакините успяха да поведат в 22-ата минута. Удар на Федерико Пелусо срещна напречната греда. При добавката обаче Матео Политано бе безупречен за 1:0. Наполи натисна, но успя ад изравни едва 10 минути преди края на мача. Марио Руи центрира, а в опита си да изчисти, Роджерио прати топката в собствената си врата за 1:1.

В другия мач, игран по същото време, Киево победи като домакин Сампдория с 2:1. Фабио Куалярела изведе гостите напред в резутлата, след като в 26-ата минута реализира дузпа. Лукас Кастро в 62-ата минута изравни, Перпарим Хетемай в 79-ата минута осъществи пълен обрат.