3. Реал (М) победи Лас Палмас с две дузпи (ВИДЕО)

Реал (М) победи Лас Палмас с две дузпи (ВИДЕО)

Бензема изведе "белите" с капитанската лента

Реал Мадрид победи Лас Палмас с 3:0 в двубой от 30-ия кръг на испанската Ла Лига, игран на стадион "Естадио де Гран Канария".
Футболистите на треньора Зинедин Зидан стигнаха безпроблемно до успеха след два гола на Гарет Бейл, като единият бе от дузпа. Едно попадение отбеляза капитанът в този мач Карим Бензема също от наказателен удар.

След тази победа Реал продължава да е на 3-ото място в класирането с актив от 63 точки, с 1 по-малко от втория Атлетико Мадрид, който утре приема Ла Коруня.

Реал откри в 26-ата минута. Лука Модрич изведе Бейл по крилото. Уелсецът стигна до пеналта и с мощен удар с левия крак прати топката във вратата.

В 38-ата минута гостите получиха правото да изпълнят дузпа. Джонатан Калери влезе грубо в краката на Лукас и съдията Пабло Гонсалес Фуертес посочи бялата точка. Карим Бензема се нагърби с отговорността и направи резултата 0:2.

Реал получи още една дузпа в 51-ата минута. Този път грешник за Лас Палмас се оказа Химо Наваро, а Бейл бе безмилостен от бялата точка за 0:3.

В 60-ата минута отново уелсецът се включи добре в наказателното поле и шутира към вратата, но ударът му беше блокиран от защитник, който се хвърли на шпагат.

Три минути по-късно домакините претендираха за дузпа. Центрирана топка се отби в ръката на Рафаел Варан, но съдията Фуертес изненадващо не видя нарушение в наказателното поле.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи