Катрин Тасева със злато и сребро на бухалки и лента!

Българската грация отново беше на страхотно ниво

Катрин Тасева спечели златен и сребърен медал на индивидуалните финали на бухалки и лента и за пореден път впечатли всички със съчетанията си.

Българката титлата на финала на бухалки и си гарантира пълен комплект медали на Световната купа по художествена гимнастика в София. Тасева изигра силно своята композиция и получи оценка от 17.850 точки. По-рано днес българката стана втора на обръч и трета на топка. Боряна Калейн завоюва бронз на обръч и се класира пета на топка.

Втора на бухалки се класира Влада Николченко (Украйна) със 17.200 точки, а трета е Александра Солдатова (Русия) с 16.900 точки, която допусна грешки. Така до момента България има пет медала от днешните финали след титлата на ансамбъла на пет обръча. По-късно днес са финалите на лента при жените и на топки и въжета при ансамблите.

Малко по-късно Тасева излезе и на финала на лента, където допусна само една лека неточност, но тя бе достатъчна да я остави на второ място. Така с оценка от 14.800 точки българката взе сребърното отличие. Шампионка на лента е Линой Ашрам (Израел) с 15.950 точки, а трета е Екатерина Селезньова (Русия) с 14.600 точки.