3. Септември остава в Първа лига след победа над Етър (ВИДЕО)

Септември остава в Първа лига след победа над Етър (ВИДЕО)

Борис Галчев наказа гостите от Велико Търново

Септември победи с 1:0 Етър на ст. "Васил Левски" в мач от група "Б" на Втората осмица. По този начин тимът на Николай Митов на практика си гарантира оставане в Първа лига. Столичани поведоха в класирането с 34 точки. Етър е последен с 21.

Гостите от Велико Търново първи стигнаха до положение. В 9-ата минута Самб Бадара беше изведен сам срещу вратаря на Етър, но стреля далеч от целта. Удар на Георги Пашов не затрудни Янко Георгиев в 14-ата минута. Последва страховит изстрел на Никола Колев от 25 метра, който мина на сантиметри от гредата. В 34-ата минута поредното отлично спасяване на Георгиев не позволи на Чавдар Ивайлов да вкара.

Вместо във вратата на Септември гол обаче падна в тази на Етър. Вкара го Борис Галчев в 39-ата минута след чудесно изпълнение на пряк свободен удар. Топката влетя в мрежата след рикошет в Чавдар Ивайлов - 1:0.

Веднага след това Асен Чандъров не успя да стреля във вратата след подаване на Крис Гади. Секунди преди края на първата част Бадара игра с глава, а Георгиев отново беше блестящ и спаси.

В 52-ата минута Гълъбов от гостите засече подаване от корнер, но ударът му с глава не бе достатъчно точен. Малко по-късно Батрович се опита да изненада вратаря на Септември с удар от дистанция, но и този път топката не влезе в мрежата.

Домакините бранеха преднината си с цената ва всичко. Етър атакуваше, но така и не можа да намери пътя към вратата на Георгиев. В 84-ата минута нов далечен шут на Никола Колев профуча покрай гледата.

В добавеното време гол на Меледже беше отменен заради засада.

Томаш: Проблемът беше на терена! Върнахме се в първи клас!