„Арена Армеец" приема ЦСКА - Нефтохимик?

Федерацията предложи на „червените” допълнителни трибуни в тренировъчната зала

ЦСКА може да домакинства на Нефтохимик в тренировъчната зала на "Арена Армеец".

По информация на "Тема спорт", вчера президентът и треньор на червените Александър Попов е имал среща с ръководството на родната федерация по волейбол, на която е бил обсъден именно този пожарен вариант, който да спаси провеждането на финалната битка за титлата в Суперлигата.

Съоръжението не отговаря на минималните изисквания за капацитет от 800 места, тъй като е с едва 260 такива. Въпреки това то бе предложено от представителите на централата, защото според техните твърдения с направата на допълнителни трибуни би могло да се стигне до някаква компромисна граница на въпросната цифра.

От ЦСКА и Нефтохимик имат време до вторник да потвърдят дали са съгласни на това предложение.

При това положение датите за двубоите между армейците и шампионите ще се запазят, както бяха по график. Бургазлии ще приемат ЦСКА на 12 и 13 април, а червените ще домакинстват на 19 и ако се налага, на 20-и.

При положение че се стигне до пети мач, той се връща обратно в зала "Младост" край морето на 25 април. Играе се до три успеха.

Предвид развоя на събитията вече е ясно, че червените няма да напускат София за домакинствата си.

Провеждането на финала бе поставено под въпрос заради заетостта на "Христо Ботев" с европейското първенство за девойки до 17 години. "Универсиада" и "Арена Армеец" също са заети на въпросните дати.

Невъзможността на ЦСКА и Нефтохимик да се разберат за нови такива можеше да направи така, че армейците да домакинстват извън София - в Монтана или Дупница. Попов дори заяви, че има вариант неговият тим да бойкотира битката за златните медали, но в крайна сметка разумът надделя и до подобен развой няма да се стигне.

Лектори от Япония, Норвегия и Сърбия ще водят Треньорската конвенция на CEV в София

Ацуши Като е опитен волейболен треньор и инструктор от Япония

България ще играе приятелски турнир с Италия, Бразилия и Иран

Зала "Левски София" приема надпреварата през август

Национал на България с трансфер на Апенините

Георги Татаров подсили новака Юаса Батери (Гротадзолина)

Тежка загуба за България срещу Куба в Лигата на нациите

Момчетата ни допуснаха поражение с 0:3 гейма, като спечелиха само 56 точки в мача

България отстъпи пред световния шампион Италия (ВИДЕО)

Нашите не взеха гейм във волейболната Лига на нациите

Фурор за тима на Зетова в Тирана

Националният отбор на България приключи без загубен гейм груповата фаза на Балканиадата по волейбол до 18 години