2. Баскетбол
  3. Балкан с лесна победа в Плевен

Балкан с лесна победа в Плевен

Джордан Калахан вкара 25 точки за успеха на „зелените“

Балкан (Ботевград) спечели гостуването си на Спартак (Плевен) със 102:80 в среща от XXIII кръг на НБЛ.

Джордан Калахан вкара 25 точки за успеха на „зелените“, Радослав Кочев добави 13 точки, а ДеВон Уошингтън и Венцислав Петков завършиха с по 12 точки.

Уладжимир Крушевич и Констант Коев отбелязаха по 18 точки за домакините, а Николай Маринов и Ивко Ивков вкараха съответно по 16 и 15 точки.

Гостите от Ботевград направиха решаваща крачка към победата във втората четвърт, когато диктуваха събитията и успяха да си подсигурят
комфортен аванс от 57:36 на почивката.

През второто полувреме момчетата на Небойша Видич намалиха темпото, но това не промени по никакъв начин на развоя на мача и последния съдийски сигнал прозвуча при 22 точки в полза на Балкан.