Близо 40 голфъри се пуснаха на турнир в Пирин Голф и Кънтри Клуб

Пламен Мицански и Димитър Белелиев грабнаха титлите

Близо 40 участника премериха сили през уикенда във втория турнир от серията Pro Shop Golf Series в Пирин Голф и Кънтри Клуб.

Състезанието бе съпътствано от прекрасно време за голф. Формата на надпреварата бе индивидуален, а голфърите бяха разделени на 2 дивизии, спрямо хендикапа си.

Обявени бяха две специални награди. Наградата за Най-дълъг удар на 11-та дупка спечели Иван Андреев, а наградата за Най-близо до флага на 15-та дупка, спечели Симеон Денков, чиято топка падна само на 147 см от пин позицията.

В дивизия А, на първо място, с 34 нетни стейбълфорд точки, се нареди Пламен Мицански, който благодари на флайта си за добрата игра и призова повече хора да се включват в турнирите от серията Про Шоп.

На второ място, също с 34 нетни точки, но по-слаба игра на последните 9 дупки, застана Димитър Савов, част от националния отбор по голф на България. Третото място, с резултат от 32 точки достойно се нареди Ивайло Филипов.

В дивизия Б, първото място грабна Димитър Белелиев, с резултат от 37 нетни стейбълфорд точки, а надпреварата за 2-ро място бе оспорвана. Бойко Ангелов и Иван Андреев завършиха с еднакъв резултат от 35 нетни точки.

С по-добра игра на последните дупки, втори стана Ангелов, а Андреев зае почетното трето място.

По време на церемонията по награждаването на победителите те благодариха на своите съотборници и флайтове за добрата игра, както и на голф клуба за перфектното състояние на игрището. Победителите в турнира бяха наградени с дрехи и аксесоари от топ-марката в този спорт Chervó, както и специално изработени трофеи.