Балкан взе лесна победа над Академик и е на полуфинал

ДиВон Уошингтън вкара най-много за ботевградчани

Балкан (Ботевград) затвори четвъртфиналната серия срещу Академик (София) с 2-0 победи, след като спечели и втория мач от серията - 98:68. Тимът на Небойша Видич надигра категорично младоците на Георги Давидов, печелейки убедително и четирите части в днешния двубой в Правец.

Домакините започнаха добре и водеха в началните минути, но още до края на частта Балкан стигна до обрат, оттегляйки се с аванс от 26:17 преди втората четвърт. До почивката разликата прескочи границата от 10 точки и в средата на двубоя бе фиксирана на 17 - 48:31. Стабилнитя изяви на ботевградчани не спряха дотук и след 30 минути дистанцията между двата отбора вече бе 24 точки за 73:49, а в оставащата четвърт Балкан добави още за крайното 98:68.

ДиВон Уошингтън вкара най-много за победителите - 20 точки, Игор Кесар добави 18, Брандън Фортънбери приключи с 13, докато Христо Захариев и Джордан Калахан отбелязаха съответно 12 и 11.

Йордан Минчев бе най-добър за домакините с 26 точки, 8 борби и 2 асистенции.