2. Волейбол
  3. Алексиев и Олимпиакос на финал в Гърция

Алексиев и Олимпиакос на финал в Гърция

"Черевно-белите" чакат победителя от двойката ПАОК - Фойникас

Бившият капитан на националите Тодор Алексиев и тимът на Олимпиакос (Пирея) се класираха за финалните плейофи на гръцкото първенство, след като се наложиха над Кифисиас (Кифисия) с 3:0 (18, 21, 18) в третия двубой помежду им. Така с 3-0 успеха и без загубен гейм, "червено-белите" ще се борят за титлата.

Посрещачът бе на терена през цялото време, но записа едва 3 точки в актива си. Най-резултатни бяха Мико Ойванен и Маркус Бьоме с по 14 точки (3 аса, 3 блокади). За опонентите им Тейлър Хънт приключи с 14 точки.

Витката за златните медали Олимпиакос ще срещне победителя от двойката ПАОК - Фойникас (Сирос). Ако Алексиев и съотборниците му победят, ще вдигнат 28-и трофей в историята на клуба. В случай, че ПАОК триумфира, Учиков и колегите му ще се окичат с четвърто поредно злато в първенството и ще направят златен дубъл.